duyuru ve haberler

TÜRK FINDIĞI ORTADOĞU'YU HEDEFLİYOR

Fındık Tanıtım Grubu (FTG), dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarlarından biri olarak değerlendirilen ve 08-12 Şubat 2015 tarihleri arasında Dubai'de düzenlenen Gulfood 2015 Fuarı'na 4. kez iştirak etti.
YAZININ DEVAMI

FINDIK TANITIMI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Almanya'nın Köln şehrinde bu sene 01-04 Şubat 2015 tarihleri arasında 45.si düzenlenen ve şekerleme sektörü açısından dünyanın en önemli etkinliklerinden biri olan ISM 2015 fuarına 11. kez iştirak edildi.
YAZININ DEVAMI

FTG SWEETS & SNACKS CHINA FUARINA İŞTİRAK ETTİ

Çin Halk Cumhuriyeti'nde Türk fındığının bilinirliğini ve pazar payını arttırmak için yürütülen reklam ve tanıtım faaliyetleri çerçevesinde Fındık Tanıtım Grubu (FTG), 26-28 Kasım 2014 tarihleri arasında Pekin'de gerçekleştirilen ve ülkenin en büyük şekerleme, çikolata ve çerez fuarlarından biri olan “Sweets & Snacks China 2014” fuarına iştirak etti.
YAZININ DEVAMI

FINDIK TANITIM GRUBU 3. KEZ GÜNEY KORE'DE

Fındık Tanıtım Grubu 17-19 Eylül 2014 tarihleri arasında Güney Kore'nin Seul kentinde gerçekleştirilen “Food Ingredients Korea”2014 fuarına iştirak etti.
YAZININ DEVAMI

FTG 8. KEZ WORLD FOOD MOSCOW FUARI'NDAYDI

FTG 15-18 Eylül 2014 tarihleri arasında Rusya Federasyonu'nun başkenti Moskova'da bu sene 23. si düzenlenen uluslararası gıda ve içecek fuarı olan World Food Moscow 2014 Fuarı'na 8. kez iştirak etti.
YAZININ DEVAMI

BREZİLYA'DA FINDIK TANITIMI DEVAM EDİYOR

Fındık Tanıtım Grubu (FTG) 24-27 Haziran 2014 tarihlerinde Brezilya'nın Sao Paulo kentinde düzenlenen "SIAL Brazil” fuarına iştirak etti.
YAZININ DEVAMI

FINDIK TANITIM GRUBU 10. KEZ ISM FUARINDAYDI

Fındık Tanıtım Grubu (FTG), Almanya'nın Köln şehrinde bu sene 26-29 Ocak 2014 tarihleri arasında 44.sü düzenlenen, bisküvi, çikolata ile şekerleme sektörleri açısından dünyanın en önemli fuarı kabul edilen ISM 2014 fuarına 10. kez iştirak etti.
YAZININ DEVAMI

fındıklı tarifler

Çikolatalı Un Helvası

Şurup malzemelerini saplı bir kaba koyun.Orta kısık arası bir ateşte1 bardak su ile karıştırarak tüm malzemeleri kaynatmadan eritin. Ilımaya bırakın.
YAZININ DEVAMI

Ganduya Soslu Bavarez

Jelatini bir çay bardağı ılık suda eritin. Pişirme kabı içinde yumurta sarılarını şeker ile birlikte çırpın. Sütü ve kremanın üçte birini katıp karıştırın.
YAZININ DEVAMI

Havis

Şekeri 3 su bardağı ile 2-5 dakika kaynatın. Limonla kestirip soğumaya bırakın. Havuçları ayıklayıp yıkadıktan sonra rendeleyin. Geniş yüzeyli bir tavaya koyun.
YAZININ DEVAMI

Laz Böreği

Su, pirinç unu, nişasta ve 5 kaşık şekeri tencereye koyun. Orta ateşte karıştırarak kaynatın. Koyu bir kıvam tutturun. Ocağın altını kapatın.
YAZININ DEVAMI

reklam ve tanıtım filmleri

ihracatçı firmalar

ARA